Bilişim Alanının Değerlendirilmesi ve Bilişim Alanında Örgütlenme Paneli
Bilişim bilgi ve bilginin otomatik olarak işlenmesiyle ilgilenen bir yapısal bilim dalıdır. Bilişim bilimi hesaplama, bilgi verme ve yazılım ve donanım üzerindeki işlemler üzerine çalışmaktadır. Pratikte bilgisayarlarla ilgili konuları kapsar. Bilişim alanı donanım, yazılım, hizmetler (bilgi hizmetleri, internet hizmetleri, vb.) ve telekom alt alanlarını kapsamaktadır.
Bilişim alanının durumunun ortaya konulmasının hedeflendiği “Bilişim Alanının Değerlendirilmesi ve Bilişim Alanında Örgütlenme” etkinliği 10 Ocak Cumartesi günü saat 14:00'te İzmir'de Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi'nde panel-forum şeklinde gerçekleştirilecektir.
Üretim süreci, alanın iktisadi değerlendirmeleri, krizin alana yansımaları, bilişim alanı, bilişim alanı sorunları, bu alanda örgütlenme; başlıkları çerçevesinde bilişim alanını ve beraberinde bu alanda çalışanların durumunun değerlendirileceği etkinlikte yapılan ve yapılabilecek çalışmalar, mesleki değerlendirmelerden bahsedilecek ve son olarak da yaşanan IBM süreci aktarılacaktır.
Soru-cevap bölümünde salondaki katılımcıların görüşlerinin, sorularının alınarak İzmir'deki durumu ortaya çıkarmak hedeflendiği için; bu alana dair söyleyecek sözü, derdi olan herkesi panele bekliyoruz.


EMO İzmir Şubesi Bilgisayar Mühendisliği Meslek Dalı Komisyonu(BMDK)


Konuşmacılar
Prof. Fuat Ercan - Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
Kurtuluş Kaya - EMO İstanbul Şube Başkan Yardımcısı
Nedim Akay - IBM Eski Çalışanı
Yürütücü
Meltem Yıldırım - EMO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi


Saat : 14:00
Yer : Ahmet Piriştina Kent Arşivi ve Müzesi
(Eski İtfaiye Binası)
Şair Eşref Bulvarı No: 1/A Çankaya
http://www.apikam.org.tr/